Dlaczego istniejemy?

Powstanie firmy jest rezultatem marzeń Katarzyny Lorenc o stworzeniu organizacji uczącej się. Organizacji, która szybko reaguje na zmiany w otoczeniu, bazując na zasobach ludzkich. Katarzyna posiada wrodzoną umiejętność odnajdywania się w zmiennym środowisku, ponieważ, jak często wspomina: „wychowałam się na przystani żeglarskiej". Żeglarstwo nauczyło ją szacunku do dynamiki zmian oraz ich wnikliwej obserwacji. Niestandardowe rozwiązania, bogate doświadczenia, praca zespołowa i przywództwo to dzięki Kasi nasz „chleb powszedni".

To geneza 4 Business & People, która sprawiła, że dziś jesteśmy ekspertami w przeprowadzaniu najtrudniejszych zmian w organizacjach oraz diagnozowaniu i rozwoju pracowników. Zmiana w firmie jest jak wejście w sztormową pogodę statkiem z załogą. Jeżeli załoga nie będzie uważna, skupiona, przewidująca, współpracująca to może rozbić statek o skały. Każda zmiana jest dla nas fascynująca i inna, dlatego każdy Klient to dla nas Nauczyciel.

Niezwykle istotnym w historii firmy był rok 2007. W tym czasie, podczas Konferencji zaprezentowaliśmy wyniki naszych prac badawczych oraz narzędzia tworzone na ich podstawie. Po naszym wystąpieniu uczestnicy Konferencji podchodzili i pytali o adres naszego instytutu badawczego a my byliśmy wtedy małą, początkującą firmą szkoleniowo-badawczo-doradczą...
Pomyślałam sobie wtedy: "jesteśmy na dobrej drodze". Rozwijając firmę trzymam się tej samej drogi do dziś, co z perspektywy lat okazało się bardzo dobrą decyzją - podsumowuje Katarzyna Lorenc.

Nasza nazwa - nasze zadanie

To, co lubimy najbardziej, to łączenie w każdym projekcie potrzeb biznesu i ludzi, wyników oraz satysfakcji osobistej. Dlatego nasi Klienci nadali nam nazwę 4 Business & People.
Fascynuje nas praca z ludźmi. Naszymi bohaterami są osoby i zespoły, które podejmują się na pozór niemożliwego, a jednak osiągają spektakularne sukcesy. Zbieramy te doświadczenia, projekt po projekcie, rok po roku. Zachwyca nas to, ile potrafią zaangażowani i kompetentni ludzie. Najbardziej cieszą nas te sytuacje, kiedy efekty przekraczają oczekiwania. To najlepszy dowód na to, że potencjał ludzki jest nieograniczony!

Nasz zespół

Nazywamy go „patchworkiem", bo to kombinacja różnych temperamentów, kompetencji oraz zainteresowań. To co wyróżnia naszą ekipę to fakt, ze wszyscy lubimy swoją pracę, dzięki temu nie brakuje nam zaangażowania nawet przy najmniejszych projektach.

Czym się wyróżniamy?

1. Każdy nasz projekt niesie pozytywną zmianę.
2. Zaczniemy od rzetelnej diagnozy, aby dobrze Was poznać.
3. Szeroki wachlarz narzędzi gwarantuje, że dostaniesz to, czego naprawdę potrzebujesz.
4. Nasz zespół nieustająco myśli o Tobie i Twoich ludziach.
5. Dostarczamy przez miękkie działania twarde efekty biznesowe.


Nasze sukcesy:

Posiadamy referencje Business Centre Club i przestrzegamy Kodeksu Honorowego oraz etyki kupieckiej. Nasze badania zyskały renomę i są publikowane przez wiodące media branżowe.

Komitet Społeczno-Ekonomiczny UE przyznał nam 9 Medali Europejskich za wysoką jakość usług:

1. Badanie kompetencji menedżerskich - Overview 360 (2009)
2. Assessment i Development Center (2010)
3. Przeprowadzenie organizacji przez zmianę (2010)
4. Coaching menedżerski (2011)
5. Budowanie mentalności zwycięzcy w sporcie i biznesie (2013)
6. Szkolenie - Architektura Dynamicznego Przywództwa (2014)
7. Pogłębiona Diagnoza Menedżerska (2015)
8. Badanie satysfakcji, zaangażowania i opinii pracowników (2016)
9. Program Talentowy (2017)

To duża satysfakcja, ale najważniejsze są doświadczenia Uczestników naszych projektów:

„Dziękuję za możliwość spotkania z Panią Martą (feedback na podstawie wyników testu MTQ48). To był dobrze wykorzystany czas i cenny jako przestrzeń do konfrontacji refleksji nt. umiejętności podążania własną drogą."

„Zamierzam nowe wiadomości zastosować w praktyce natychmiast, na bardziej otwarty zmienić sposób komunikowania się ze współpracownikami, nie przekazywać negatywnych emocji bez potrzeby. Zapoznać się z podanymi pozycjami literaturowymi."

I tak rozumiemy nasz sukces.